Czy warto pracować w charakterze doradcy biznesowego?

Consulting Poznań na ogół kojarzy się nam z astronomicznymi zarobkami, prestiżem, wielkich wyzwaniach i spełnieniem marzeń o ciekawej, niemonotonnej pracy. Trudno się więc dziwić, że tak wielu absolwentów uczelni wyższych i MBA, stara się zdobyć wymarzoną pracę w jednej z dużych firm doradczych i konsultingowych.

Nieustanna nauka

Aby móc być uznawanym za dobrego doradcę, trzeba być na bieżąco z wszystkimi nowinkami, śledzić najnowsze regulacje prawne i przepisy

Autor zdjęcia: Sebastiaan ter Burg

Z pewnością jednak na staż w firmie mającej taki profil działalności, a później na stałe zatrudnienie mogą liczyć tylko najlepsi z najlepszych. Selekcja jest tu bardzo ostra, a konkurencja wśród osób aplikujących o posadę ogromna. Z tego też względu, firmy konsultingowe zatrudniające nową osobę, mają pewność, że nowo zrekrutowany pracownik ma w sobie ogromny potencjał i że warto w niego dalej inwestować, bo przecież praca doradcy to nieustanna nauka i ciągły rozwój.

Aby móc być uznawanym za dobrego doradcę, trzeba być na bieżąco z wszystkimi nowinkami, śledzić najnowsze regulacje prawne i przepisy. Doradzanie innym wiąże się przecież z ogromną odpowiedzialnością i presją. Doradca z racji charakteru swojej pracy ma być autorytetem i wyrocznią, która wskazuje drogę, którą należy podążać aby uzyskać założone rezultaty i wyniki.

Nawet pozornie niewielki błąd doradcy, może okazać się bardzo dotkliwy w skutkach i całkowicie pogrzebać jego marzenia o dalszej karierze. Dobry konsultant musi stać się marką sama w sobie. Na swoją pozycję pracuje się latami, a stracić można w chwilę!